Biwaki dla szkół

Biwaki dla szkół
Dorośli, którzy w latach swojej młodości dużo biwakowali z pewnością wiedzą, jak wielkie atrakcje wiążą się z tą właśnie formą wypoczynku.

To dla każdego bardzo nietypowe i zupełnie nowe przeżycie. Zawsze oznacza ciekawą przygodę, zdobywanie doświadczeń, a także przyjemną zabawę. Co prawda, można by twierdzić, że jest to mała szkoła przetrwania. Na pewno nie zaznamy tam takiej wygody, jak wtedy, gdybyśmy postanowili wyjechać do przytulnego ośrodka wczasowego, czy SPA. Biwak jednak uczy zaradności i uodparnia na gorsze warunki, których każdy powinien choć na chwilę zaznać i wiedzieć, jak sobie w takich sytuacjach radzić. Biwak jest więc bardzo dobrą opcją dla młodych ludzi, którzy dopiero poznają życie. Z pewnością wiele jeszcze przed nimi. Muszą się oni jeszcze sporo nauczyć i o wielu rzeczach dowiedzieć. Kiedy zdecydujemy się na to, by puścić dziecko na tego typu wyprawę (oczywiście nie samo), mamy większą szanse na to, że szybciej stanie się samodzielne, odpowiedzialne i zaradne. Tam, w przypadku np. gorszych warunków atmosferycznych nie schowa się w ciepłym pokoju w swoim domu, ale będzie musiało poradzić sobie z tą niekorzystną sytuacją. Oczywiście biwak ma też sprawiać radość, mimo wszystko ma to być pozytywne doświadczenie, które będzie miało skutek na przyszłość.

Najlepszą opcją jest jednak udanie się na taki biwak z rówieśnikami.

Wspólnie przeżyta tego typu przygoda w otoczeniu kolegów i koleżanek z klasy będzie o wiele bardziej owocna, a także ciekawsza. Podczas takiej wycieczki wszyscy znajomi będą mogli się ze sobą lepiej poznać, zacieśnić więzi i zintegrować. Dodatkowo wspólne radzenie sobie w gorszych warunkach tym bardziej zbliży ich do siebie. Lepiej, żeby takiej przygody doświadczyły osoby, które są na takim samym poziomie jeśli chodzi o wiek. Z pewnością będzie trzeba wpadać tu na wiele pomysłów, wspólnie dążyć do osiągnięcia jakiegoś celu, wspólnie pokonywać przygody. Zrozumienie i mnóstwo rozmów to nieodłączne elementy, jakie będą towarzyszyć osobom podczas biwaku. Tu każdy znajdzie się w tej samej sytuacji i każdy będzie sobie równy. Także z pewnością taka forma wyjazdu zbliży do siebie wszystkich uczestników.

Uczestnicy biwaku spojrzą na siebie z zupełnie nowej strony. Być może ci, którzy przyjadą tu skłóceni (co wśród młodzieży jest częstym zjawiskiem), odjadą stąd jako koledzy, ponadto będą towarzyszyły im dobre humory, co też pozytywnie przełoży się później na ogólną atmosferę panującą w szkole.
Biwaki dla szkół są dla uczniów oraz nauczycieli odskocznią od niej, a każdy czegoś takiego czasem potrzebuje – nikt nie chce żyć sami obowiązkami. W dodatku, jak już wyżej zostało wspomniane – wszelkie kłótnie są bardzo częstym zjawiskiem wśród uczniów. W niejednej szkole można to zauważyć. Wspólny wyjazd może być rozwiązaniem tego problemu. Jeśli nie potrafią dojść oni do porozumienia tam, zorganizujmy im wyjazd, na którym każdy będzie znajdował się w tej samej sytuacji – czasem lepszej, czasem gorsze. To zależy od panujących akurat warunków. Nowa sfera, w której się wspólnie znajdą, wręcz zmusi ich do wspólnej współpracy i rozmowy.
Pierwszy biwak może być wstępem do kolejnych – być może uczestnikom wyjazd ten tak bardzo się spodoba, że będą oni chcieli więcej i więcej. To w końcu przygoda życia. Z nutką adrenaliny, ale bardzo ciekawe doświadczenie.

Taki biwak musi być jednak bardzo przemyślany. Trzeba ustalić najlepszy termin, wybrać najlepsze miejsce, zadbać o posiłki, a także o jakiś program całego wyjazdu, żeby nie był on nudny.
Firma Camp Formoza z chęcią zorganizuje takie biwaki dla szkół. Mamy doświadczenie w organizowaniu różnego rodzaju imprez, przyjęć i wycieczek. Zawsze staramy się zadbać o jak najlepszy plan na dane wydarzenie, by doświadczyć naszym klientom najlepszych wrażeń.

Podczas biwaku gwarantujemy właściwą opiekę, wybieramy najlepsze miejsce, zapewniamy potrzebne sprzęty – m.in. namiot, a także dbamy o najlepsze atrakcje.

Aby nikomu się nie nudziło przygotujemy grupy zabawy, m.in. w paintball, a także wiele innych, podczas których konieczna będzie współpraca ogółu.
O paintballu pewnie każdy z Was słyszał. Jest to strategiczna gra, która gwarantuje doskonałą zabawę. Nasza firma dysponuje mobilnym polem paintballowym otoczonym wysoką siatką zabezpieczającą uczestników. Możemy więc w dowolnym miejscu je rozłożyć.

Posiadamy także strzelnicę mobilną, której długość toru to 10-50m Jest ona wygrodzona siatką ochronną. Strzelnica obejmuje stanowiska z bronią pneumatyczną krótką i długą, karabinek oraz pistolet ASG, markery paintballowe, wiele różnorodnych figur strzeleckich, a także stanowisko łucznicze. Uczestnicy mogą strzelać do tarcz, celów i figur. Mamy możliwość rozłożenia jej w wyznaczonym miejscu na biwak.

Wśród różnych gier zespołowych oferujemy także:

– Team bulding – czyli różnorodne konkurencje sprawnościowe, dzięki którym można sprawdzić swoje predyspozycje w zespole
– Strong Men – czyli konkurencje siłowe i wytrzymałościowe, w których można sprawdzić swoje możliwości indywidualnie i drużynowo.
Biwaki dla szkół to bardzo ciekawa forma wycieczek. Dzięki specyficznym planom ich przebiegu wiążą się z wrażeniami, jakich nie można doświadczyć w żadnej innej sytuacji.
Biwak zorganizowany przez naszą firmę równa się z doskonałą zabawą i niezapomnianą przygodą! Jeśli macie na nią ochotę – zapraszamy do kontaktu!

Jesteśmy doświadczoną kadrą w organizowaniu tego typu wycieczek, dlatego mogą nam Państwo w pełni zaufać.