GRY WOJENNE

W naszej ofercie w 2015 roku wprowadziliśmy gry wojenne.Gry są 1,2 oraz 3 dniowe.
Nasze gry oparte o scenariusze misji bojowej od prostych do bardzo skompilowanych trwające bez przerwy od 5h do 48h.
Na gry składają się takie elementy planowanie, złożenie zamówienia na niezbędny sprzęt, pojazdy takie jak transporter, ciężarówka, auta terenowe, pontony, czy też helikopter.Uczestnicy otrzymują repliki broni, lub markery paintballowe, mundury, plecaki z wyposażeniem.Całość gier prowadzą byli komandosi JW Formoza. Doświadczeni w misjach bojowych zarówno w Iraku i Afganistanie.

Wszystko dobrane jest do możliwości uczestników jakie ustalamy po wcześniejszym wywiadzie
z klientem.

W dzisiejszych czasach jest wiele osób, które pragną nabywać wojskowe umiejętności na własną rękę. Ma to później swoje pozytywne strony w dorosłym życiu. Masz potrzebę przewodzić i zrealizować poważne zadanie? Czujesz, że powinieneś nauczyć się więcej odpowiedzialności, zaradności oraz nabyć zdolności przywódczych? Zapraszamy do nas! U nas w 48godz. zmienisz się w prawdziwego komandosa.

Tutaj wszystko zaczyna się od planowania. Grupa dostaje rozkaz bojowy, który musi zrealizować. Uczestnicy więc zaczynają od rozsądnego przeanalizowania i zaplanowania projektu. Drugi etap to taktyczne procedury, dowodzenie. Uczestnicy są obserwowani przez naszą załogę. Analizujemy w jakim stopniu przyswajają oni umiejętności planowania, dowodzenia. U nas każdy musi zmierzyć się z rolą przywódcy oraz uczestnika grupy. Całe planowanie akcji odbywa się bardzo dokładnie. Przed wyruszeniem w dane miejsce korzystamy z mapy i wszystko dokładnie ustalamy. Chcemy mieć pewność, że każdy uczestnik rozumie zasady gry i będzie podczas niej bezpieczny. Każda operacja kończy się tutaj konkretnym działaniem.

Dowódca otrzymuje rozkaz bojowy i musi go wykonać. Każdej grupie przydziela się dane zadanie. Mamy tutaj do czynienia z zarządzaniem ludźmi tak jak odbywa się to w niejednej firmie. Zdolności przywódcze oraz organizatorskie są bardzo ważne i przydatne.

Uczestnicy mają dany czas na przygotowanie się do akcji. Każdy musi wziąć udział w treningu, podczas którego przetrenowuje kluczowe zadania, jakie są im postawione. Bardzo ważne przed wyruszeniem w teren jest jego zbadanie. Grupa musi działać wspólnie, ważna jest tutaj dobra komunikacja, integracja, zrozumienie. Kluczową rolę w grze militarnej jednak pełni przywódca. To on najpierw bada teren, a następnie daje sygnał grupie, że mogą za nim iść. Każdy musi dobrze wcześniej zapoznać się z całym planem. Ważny jest tutaj również czas, nie można marnować go na zbędne czynności. Jedna osoba odpowiada tu za wszystkich. To konkretna nauka odpowiedzialności dla każdego uczestnika.
Jeśli chodzi o wyruszenie do ataku – wcześniej zostaje ustalona konkretna godzina oraz drogi wyjścia. Zostaje zaplanowane również rozstawienie zespołu. Po nadaniu komunikatu oraz przyjęciu go przez uczestników, każdy potwierdza, że go zrozumiał, żeby było pewne, że wszystko jest jasne. Przez cały czas trzeba trzymać się planu. Przywódca odpowiada za sprawdzenie stanu animacji, kontrolowanie czy ktoś nie został ranny oraz za stan wody. Po zakończeniu, uczestnicy muszą się wycofać, a na miejsce działania wkracza desant i wtedy on je przejmuje. Uczestnicy muszą umieć rozpoznać punkt kontaktowy i wymienić sygnały.

Pierwsza faza operacji może zostać realizowana m.in. przez przerzut na danym dystansie. Druga faza wygląda tak, że grupa ludzi, która realizowała zadanie pogrupowuje się i pokonują następnie jakiś przygraniczny odcinek na wskazanym dystansie na pieszo. Żaden uczestnik nie idzie swobodnie z rękami schowanymi w kieszeń, gdyż trzeba przetransportować plecaki oraz broń. Plecak transportowany jest z całym oporządzeniem, musi zawierać się w nim coś ciepłego, namiot, mundur, plecak, bieliznę, buty, jedzenie, picie, a także środki do walki, m.in. amunicję. Wszystko to jest niezbędne; ubrania są konieczne, gdyż pogoda może nie dopisywać i w razie np. deszczu nie można pozostać w mokrej odzieży, a bez jedzenia z kolei nie da się przeżyć, więc również musi mieć ono tam swoje miejsce. Do udzielania pierwszej pomocy wzywany jest medyk, kiedy któremuś z uczestników coś się stanie, reszta grupy dalej realizuje swoje zadanie, gdyż zawsze czas jest nieco ograniczony. Cały proces opiera się więc na planowaniu, treningach aż do wykonania zadania. Na bazę przejściową należy wybrać takie miejsce, w którym dobrze będzie się obronić oraz uciec. Należy ją założyć w dobrych warunkach widoczności, aby rano nie obudzić się na jakiejś niekorzystnej powierzchni.

Czas wykonania, zmęczenie fizyczne oraz psychiczne, przygotowanie się do całej akcji oraz potrzeba sporej dawki sił, żeby zmierzyć się z zadaniem i je zrealizować to poważne wyzwanie. Często przed uczestnikami do pokonania jest wiele kilometrów na pieszo czy do przepłynięcia. Każdy mimo przeszkód po drodze musi podnieść się i działać dalej, gdyż nie można zawieść siebie oraz grupy. Uczestnicy takiej misji nie mają możliwości spania w nocy 8 godzin. Wyznaczona osoba co najmniej po 2 godzinach się budzi, aby przez godzinę popilnować kolegów. Często podczas takich akcji nie dopisuje pogoda, utrudnieniem stają się warunki atmosferyczne. Wtedy dobrze sprawdza się technika i plan. Każda czynność wymaga tu wielu umiejętności i stawia uczestników w nowym świetle. Nawet pływanie zwykłym pontonem wymaga wiedzy na temat tego jak właściwie się ułożyć, jak zmienić pozycję w trakcie płynięcia. Ponton jest stosunkowo duży, jednak wiele miejsca zajmuje sprzęt i grupa też jest całkiem spora, co stawia sprawę trochę w innej sytuacji. Po dotarciu do celu uczestnicy przekazują między sobą obowiązki, ściśle współpracują i realizują zadanie, będąc cały czas w kontakcie z przywódcą, który na bieżąco kieruje grupą i nadzoruje wszystko. Sukcesem jest dobrze zakończenie misji.

Cały proces składa się ze wstępu, teoretycznej wiedzy, poglądu procedury, dowodzenia w działaniach bojowych. Do misji każdego uczestnika przygotowują skomplikowane szkolenia i treningi, jednak umiejętności jakich nabierzesz u nas pomogą Ci również w życiu. To nie tylko nabycie umiejętności wojskowych, ale również silna zmiana charakteru, z którą wiąże się wiele plusów. Podczas gier militarnych uczestnicy najpierw są szkoleni dostają mundury, sprzęt, repliki broni, radiostacje, nosze, sprzęt saperski, sprzęt przeciwchemiczny, kompasy, GPS, chełmy, plecaki liny i całą tonę sprzętu niezbędnego do przeprowadzania misji.

Taka misja jest nie tylko przeznaczona do silnych osobowości, ale również dla ludzi, którzy sobie nie radzą z pewnymi sprawami, boją się czegoś i chcą wiele zmienić w życiu. Z naszą pomocą sukces jest gwarantowany! Nasza firma serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w grach militarnych w miejscowości Jarocin, Kalisz, Krotoszyn, Ostrów, Poznań, Września oraz w Środa Wielkopolska.