Gry otwarte dla wszystkich!

Dodatkowo od 2016 roku wprowadziliśmy gry otwarte – jeśli nie masz z kim zagrać w paintball – Camp Formoza zaprasza na takie gry. Zbieramy wszystkich chętnych najczęściej w niedziele. Przybyłych dzielimy na dwie drużyny i rozpoczynamy grę.

Paintballowe gry otwarte – czym to się je?
Co to są “paintballowe gry otwarte”? Najprościej: przeciwieństwo paintballowych gier zamkniętych ? A te charakteryzują się tym, że z reguły są zamawiane w firmach paintballowych czy u profesjonalnych organizatorów eventowych przez zakłady pracy, przez uczniowskie klasy z różnych szkół czy też przez grupy przyjaciół i znajomych w formie wieczorów kawalerskich, panieńskich, urodzin, etc. O tym, że impreza jest zamknięta (czyli nikt spoza określonej grupy nie może w niej wziąć udziału) decyduje zwyczajnie klient.
Gra otwarta natomiast jest… otwarta na wszystkich graczy. I tych, którzy chcą wypożyczyć sprzęt od organizatora, jak i tych, którzy są szczęśliwymi ( lub również nieszczęśliwymi ? ) posiadaczami własnego sprzętu do grania w paintball. I o tym, że jakaś gra jest otwarta dla wszystkich graczy i dla każdego – decyduje organizator.
Gry otwarte to świetna okazja do tego, by rozwinąć swoje umiejętności, które wcześniej najczęściej mieliśmy okazję zaprezentować podczas komercyjnych gier zamkniętych. Obcowanie z bardziej doświadczonymi graczami owocuje poznaniem nowych informacji: i o sposobach i technikach gry, jak i o sprzęcie paintballowym. Pozwala nam też na zdobycie doświadczenia – z gry na grę można zauważyć, jak rośnie poziom świeżo zajawionych paintballistów.
Paintballowe gry otwarte to także świetna okazja do konsolidowania, powiększania i sukcesywnego rozwijania lokalnego środowiska paintballowego. Spośród graczy uczestniczących w takich grach zawiązują się nowe drużyny bądź też nowi paintballiści wstępują do już istniejących ekip. Wszak nie ma większej przyjemności od wyjazdu na turniej, grę scenariuszową czy inną imprezę paintballową pod własną banderą i z paką tak samo zrytych i pozytywnie zakręconych wariatów ? I oby powstawało jak najwięcej takich drużyn!
W styczniu tego roku my, czyli Camp Formoza, prawdopodobnie jako jedyni w Polsce opublikowaliśmy terminarz gier otwartych z góry na cały rok. Aby nie ulec nudzie i monotonii zadecydowaliśmy, że gry będą odbywać się naprzemiennie na naszych dwóch polach paintballowych: w jednym miesiącu na poligonie leśnym w Brodowie koło Środy Wielkopolskiej, a w drugim na zurbanizowanym polu w Woli Książęcej koło Jarocina. Pole w Brodowie przypomina do złudzenia dżunglę z filmu “Predator” i jest w nie wkomponowanych trzynaście kompletnie różnych od siebie aren/plansz. Pole w Woli Książęcej natomiast jest pozbawione drzew, za to umieściliśmy na nim ciekawie zaaranżowane budynki, most, makietę pociągu i tym podobnie. Mamy nadzieję, że oba pola przypadną wszystkim do gustu ? Póki co – podobają się naszym graczom ?
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z nami i wejścia w ten pełen przygody, adrenaliny i kolorowej farby świat paintballa ?

12744440_1519549835015694_4599452548087984022_n

Zespół Camp Formoza