Twoi znajomi lecą w kulki? Zabierz ich na

PAINTBALL

Pot, kurz i łzy – oczywiście ze szczęścia, gdy Twoja drużyna pokona wszystkich przeciwników. Paintball to gra, którą kochają wszyscy: dorośli i dzieci, kobiety i faceci, handlowcy i informatycy. Gdy masz karabin w rękach, to stajesz się panem sytuacji. Wiesz, że nikomu nie stanie się krzywda, ale i tak masz już w głowie plan, jak pokazać im wszystkim, kto tu rządzi.

Gdzie można pograć w paintball? Najlepiej na poligonie Camp Formoz

Markery, kulki, mundury i coś więcej

Paintball wyzwala potężne emocje, które zapamiętasz na długo. Ale żebyś mógł improwizować i wprowadzać zwycięską taktykę, potrzebujesz najlepszej oprawy technicznej. Pole do paintballa musi być idealnie przygotowane: wraki, czołgi, bunkry, zasłony dymne. Teren musi być duży, żeby dało się planować widowiskowe akcje. Sprzęt wyłącznie pierwszej klasy i dokładnie sprawdzony, a zapasowe markery czekają w pogotowiu. I fachowcy, którzy nad wszystkim czuwają.

Paintball w Wielkopolsce

Camp Formoza przyciąga fanów paintballa, surwiwalu czy bushcraftu, bo tu nad bezpieczeństwem czuwają najlepsi z najlepszych. Instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem, specjaliści od militariów, komandosi i specjaliści ze służb mundurowych. Wśród nich twardziele z oddziałów specjalnych Grom czy Formoza. To elita. Gdy oni biorą się za paintball, to naprawdę będzie się działo.

Paintball dla dorosłych i paintball dla dzieci

No dobra, czas na szybką musztrę.

Co musisz mieć, żeby przetrwać przygodę swojego życia?
Chęć zwycięstwa i nic więcej. Zawsze i każdemu graczowi zapewniamy kompletny mundur i osprzęt dopasowany do wagi i wzrostu. W zestawie między innymi: marker (karabin), mundur, maska na twarz, rękawice, butla, własna baza (wiata), instruktor koordynujący grę i oczywiście kulki. Możesz mieć swój mundur, ale jeśli go nie masz, to nic – my zajmiemy się wszystkim. Ty zadbaj o dobre buty: sztywne, za kostkę, z głębokim protektorem.

Jak wygląda rozgrywka w paintball?
Jak w dobrym filmie, bo dobra gra wymaga dobrego scenariusza. Nie martw się – w dalszym ciągu masz wolną rękę. Scenariusz sprawia, że każdy w drużynie ma konkretne zadanie do spełnienia, a podczas tego wszystko się może zdarzyć. Przedarcie się na teren wroga? Odbicie zakładnika? Wykradnięcie serum na groźnego wirusa? Do wyboru wiele scenariuszy dla początkujących i zaawansowanych graczy. A część z nich wydarzyła się naprawdę…

Chcę zagrać w paintball. Co muszę zrobić?
Po prostu wybierasz jeden z poniższych pakietów.

NASZE PAKIETY PAINTBALLOWE

Pakiet 500  – a więc pośpiech schodzi na dalszy plan, bo najważniejsza jest przemyślana taktyka. Ten pakiet świetnie nadaje się też dla drużyn, które chcą się sprawdzić w kilku scenariuszach, bo zabawa trwa aż 3 godziny. W pakiecie jest 500 kulek.

135 zł / osoba

Pakiet NO LIMIT  – nie znasz granic. Uwielbiasz szybkie akcje, podczas których grad kul przelatuje nad głowami, masz mnóstwo energii w sobie i wiesz, że do zwycięstwa potrzebujesz tylko pełnego magazynku. Na grę macie aż 3 godziny, a po każdym zejściu ze scenariusza sypiemy kulek do pełna (o ile nie strzelasz w niebo).

180 zł / osoba

Pakiet Komandos  wyższy poziom wtajemniczenia. Tylko w tym pakiecie czeka Cię profesjonalne podstawowe szkolenie taktyczne, po nim obiad w formie wojskowej racji żywnościowej i wreszcie 3 godziny gry z wykorzystaniem nabytej wiedzy o taktyce. Do tegozawsze pełny magazynek (loader) kulek. I konkretny granat dymny.

Ten pakiet składa się z 2 części.

Część 1 – szkolenie taktyczne prowadzone przez komandosa, instruktora Taktyki i Techniki Interwencji, instruktora Strzelectwa Bojowego, który ma na koncie setki godzin jako szkoleniowiec dla służb mundurowych i grup nieformalnych albo tajnych (być może mógłby powiedzieć, ale wtedy wiesz, co się stanie ?). Fachowiec jakich mało. Czas trwania – około 3 godzin.

Część 2 – misja, podczas której wykorzystasz zdobytą wiedzę i dokonasz rzeczy pozornie niemożliwych. To totalnie inny poziom gry. Podczas jej trwania zadbamy o realizm i prawdziwe emocje, a pomogą w tym świece, które naprawdę porządnie dymią. W trakcie gry wykorzystamy specjalne mundury, kamizelki taktyczne, markery wyglądające jak prawdziwa broń i militarne scenariusze. Czas trwania – około 3 godziny.

250 zł / osoba

NASZE POLA DO GRY

POLE BRODOWO

Nasz największy poligon do paintballa jest na skraju wsi Brodowo w województwie wielkopolskim. W tym prywatnym lesie znajdziesz wszystko, czego pragnie dusza żołnierza: makiety czołgów, helikopter, stację paliw, wraki samochodów i wiele innych. To aż 4 hektary zalesionego i doskonale przystosowanego terenu do paintballa.

Na tak dużym obszarze mogą grać nawet 4 drużyny jednocześnie – nie widzą się nawzajem i nie przeszkadzają sobie. Każda ekipa ma własną wiatę (bazę), a zarówno teren, jak i nasz sprzęt pozwalają na doskonałą zabawę nawet dla 100 osób jednocześnie. Nad każdą grą czuwa instruktor.

POLE JADWIGÓW

Wieś w województwie wielkopolskim skrywa w sobie nasze drugie pole do paintballa. Miasteczko w klimatach postapokaliptycznych to Twoje klimaty? W takim razie zapraszamy. Mniejszy obszar nadaje się idealnie dla jednej ekipy liczącej nie więcej niż 30 osób.
Wybraliśmy to pole ze względu na ukształtowanie terenu. Na wzniesieniu znajduje się miasteczko z budynkami, cysternami i autami, a w dolinie zupełnie inna część planszy. Ekipa graczy ma tu wszystko, czego trzeba do dobrej zabawy i dobrego odpoczynku: zadaszona wiata, miejsce na ognisko, prysznic i domki w których przyjedziecie do siebie po imprezie.

Markery do paintballa

Podczas gry w paintball używamy 4 rodzajów markerów (karabinów) – w zależności od wieku, doświadczenia i wybranego pakietu.

BT-4 – niezawodny, szybki i lekki, najbardziej popularny i najchętniej wybieramy rodzaj markera. Solidny sprzęt, który mógłby być odpowiednikiem kałasznikowa.

Tippmann FT-12– półautomat wykonany w całości z metalu. Niezawodny i prosty w obsłudze. Posiada zintegrowane przyrządy celownicze – po prostu namierz cel i strzelaj.

Tippmann TMC 68 model M4 – coś specjalnego dla osób z pakietem KOMANDOS. Marker stylizowany na amerykański karabinek automatyczny M4. I nie tylko fajnie wygląda. DLS (Dual Load System) pozwala na ładowanie tradycyjne lub z magazynku, system bezwężykowy, konstrukcja bazująca na rozwiązaniach z Tippmanna 98 i Cronusa z boltem in-line. Szyny montażowe PIcatinny i regulowane przyrządy celownicze. 5-stopniowa regulacja kolby, lufa 12-calowa z gwintem A5 i uchwyt na pas. A w komplecie 2 magazynki.

Dla dzieci – zabawa ma być doskonała i bezpieczna, dlatego markery dla dzieci wykonane są z mocnego plastiku. Mechanizm nie wykorzystuje gazu – do wyrzucania pomniejszonych kulek służy sprężyna.

MUNDURY

Najmodniejsze kreacje na wybieg Camp Formozy (czyli w tym będziecie biegać).

mundur polski camp formoza
Mundur polski
Mundur niemiecki
Mundur kamikaze (dla instruktora, aby się odróżniał)
Mundur kamikaze (dla instruktora, aby się odróżniał)

Dodatkowo możesz zamówić i pochwalić się znajomym

Pamiątkowe koszulki na wieczór kawalerski, wieczór panieński albo na imprezę firmową

Ognisko albo grill po całej zabawie, do tego dobre jedzenie i równie dobre picie

Pamiątka na lata zwana też „czarną skrzynką”, czyli zdjęcia lub nagranie z rozgrywki

Do dyspozycji domki, namioty i hotel. Polecamy Dworek w Brodowie, a tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Wynajęcie busa lub limuzyny, bo jak imprezować to z towarzystwem i na całego