Szkolenia surwiwalowe, survival

Szkolenia surwiwalowe, survival co to znaczy

Szkolenia surwiwalowe, survival co to znaczy? Survival co to znaczy zadają sobie pytanie amatorzy. Większość z nich nie wie, że bywa w życiu trudno, aż do skraju wyczerpania. Czasem może istnieć konieczność zapewnienia bliskim ogrzewania, bo to z kaloryfera może nie zadziałać.

A innym razem, może się pojawić problem z brakiem prądu i wtedy też trzeba zrobić sobie herbatę, albo kawę. A także doładować telefon komórkowy, aby nie stracić kontaktu ze światem. Survival co to jest brzmi kluczowe pytanie. To sztuka przetrwania, pomimo odcięcia na co dzień dostępnych dla nas udogodnień.

Survival co to jest sztuka przetrwania

Survival co to jest nie każdy wie. A chodzi w nim tak naprawdę, o sztukę przetrwania. To znaczy takie działania, które pozwolą spędzić czas w trudnych, czasem wręcz ekstremalnych warunkach. A także wykonać określone zadania, jeśli takie są zaplanowane. Jeśli jednak nie są, to uczestnicy, zazwyczaj sami powinni je sobie wyznaczyć i zrealizować. Właśnie po to, aby mogli przetrwać określony czas, albo wytrzymać trudne warunki bytowe.

Szkolenia surwiwalowe, survival
Szkolenia surwiwalowe, survival

Jak wygląda organizacja szkolenia?

Organizując szkolenia survivalowe staramy się dostosować ich poziom trudności do poziomu uczestników. Jedni mają już doświadczenie, a inni nie. Niektórzy też posiadają naturalne predyspozycje, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, ale są także osoby, które bywają bezradne. Jesteśmy w stanie przedstawić Wam podstawy sztuki przetrwania. Ale także przeprowadzić realistyczną symulację sytuacji, w której elementy survivalu okazują się niezbędne.

Szkolenia organizujemy zarówno dla rodzin z dziećmi, par, firm, jak również dla małych lub większych grup zorganizowanych w zróżnicowanym terenie (w okolicach: Słupska, Bieszczad, Wielkopolski). Jeśli chodzi o program szkolenia, to możemy zapewnić, także wykorzystanie pojazdów terenowych czy włączyć w niego spływ kajakami, a także nocleg w lesie.

Mamy także specjalnie przygotowaną grę terenową, która wspaniale wpisuje się w wieczory kawalerskie , czy też wieczory panieńskie. Krótki abc surwiwalu ok 5h zabawy połączone ztematyką imprezy.

Nasi instruktorzy są to fachowcy i bardzo doświadczone praktycznie, a nie osoby z przypadku. Posiadają oni ugruntowaną doświadczeniami praktycznymi wiedzę zarówno w zakresie sztuki przetrwania – survivalu, jak też bushcraftu, czy strzelectwie oraz jeśli chodzi o zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy, technikach linowych czy off-roadzie.

Pakiety szkoleń surwiwalowych

Pakiet 1-dniowy:

Obejmuje podstawy, czyli omówienie zagadnień teoretycznych oraz wykonanie zadań praktycznych, takich jak:

 • rozpalanie ognia z pomocą krzesiwa,
 • pozyskiwanie i uzdatniania wody,
 • budowa schronienia z wykorzystaniem płacht biwakowych
 • przygotowanie posiłków.

Pakiet 2-dniowy:

Obejmuje te same elementy co pakiet 1-dniowy, a dodatkowo w ten program

 • więcej praktyki w zakresie przygotowania i utrzymywania obozowiska ( także budowanie schronienia improwizowanego z wykorzystaniem tego co znajdziemy).
  Ponadto nauczymy Cię
 • jak zbudować prowizoryczny filtr wodny,
 • objaśnimy gdzie szukać i jak pozyskiwać wodę w miejscach gdzie nie występuje w dużych ilościach.
  Walka ze strachem
  Kiedy człowiek znajduje się w ekstremalnych warunkach. W pierwszej kolejności może pojawiać się uczucie strachu, a także poczucie bezsilności. Jednak ważne, aby umieć opanować te emocje i umieć sobie poradzić z zaistniałą sytuacją. Kluczowe może się okazać wstępne opracowanie planu, uwzględniającego dostępne możliwości i zasoby.

Migawka z jednego z naszych szkoleń surwiwalowych.

Nauka radzenia sobie w życiu

Survival jest czymś więcej, niż tylko zabawą, czy obozem integracyjnym. To swoista nauka radzenia sobie w życiu. Rozpalanie ognia, pomimo braku zapałek i zapalniczki. Może być czymś trudnym, ale jest możliwe do zrobienia przy odpowiedniej wiedzy. Podobnie ze stworzeniem prowizorycznej osłony przed zimnem. A także wykorzystanie do tego celu nowych technologii, a nawet pozornie wydawać by się mogło odpadków, które każdego dnia wytwarzamy.

Przygotuj się na nieznane
Może warto już dziś poszerzyć swoją wiedzę praktyczną na temat tego co to jest survival. Trudne sytuacje życiowe, mają zazwyczaj tendencje do nagłego pojawiania się. I to w najmniej oczekiwanym momencie. Z każdej sytuacji można jednak znaleźć wyjście, o ile odpowiednio się do problemów podejdzie. Co innego jednak teoria, a co innego praktyka. Wystawiając się na próbę, zyskuje się doświadczenie. Gdyż ma człowiek możliwość zmierzenia się z trudnościami w praktyce i szansę poznania siebie oraz swoich reakcji. Survival uczy zaradności życiowej, a także gotowości na zmienne koleje losu i radzenia sobie w trudnych chwilach. Daj sobie szansę, zgłoś się na obóz w tym roku! Nigdy nie pożałujesz tej decyzji, bo ona zmieni Twoje życie!

Chcesz więcej, trudniej

wejdź na stronę rekrut.eu zapoznaj się z ofertą którą wspólnie organizujemy z byłymi komandosami jednostki specjalnej Formoza.