Kajaki, spływ kajakowy

Kajaki, spływ kajakowy, wyprawy packraftem!

Dołącz do Niesamowitej Przygody – na rzece!

Kajaki, spływ kajakowy

Dołącz do Niesamowitej Przygody – Kajaki dla Każdego!

Odkryj magię spływów kajakowych z Camp Formoza! Nasze spływy kajakowe to idealna okazja, aby oderwać się od codzienności i zanurzyć w świecie przygód. Czy jesteś entuzjastą aktywnego wypoczynku, poszukiwaczem adrenaliny, czy po prostu szukasz sposobu na spędzenie czasu na łonie natury – mamy coś dla Ciebie!

Kajaki dla Każdego


Spływy Kajakowe – Idealne Połączenie Przygody i Relaksu

Wyjątkowe Atrakcje Po Spływie

Po dniu pełnym wrażeń, zapraszamy na ognisko. Dla tych, którzy pragną jeszcze więcej, oferujemy możliwość noclegu w namiotach w urokliwych zakątkach przybrzeżnych.

Rezerwuj Swoją Przygodę Już Dziś!

Nie czekaj – zarezerwuj swoją wyprawę kajakową już teraz i przeżyj niezapomnianą przygodę z Camp Formoza. Sprawdź dostępne terminy i trasy. Przygoda czeka – dołącz do nas i odkryj piękno kajakarstwa!

TRASY I CZASY NA RZECE WARTA I PROSNA

gdzie najczęściej pływamy. Kajaków raczej nam nie braknie nawet jeśli naszych było by mało mamy także zaprzyjaźnione firmy takie jak kajaki Żerków
Najdłuższy z odcinków na naszym terenie jaki obsługujemy w zależności od kondycji, trzeba przyjąć cały dzień spływu jest to odcinek Pyzdry – Kotowo – nie które ekipy robią to od 8 do 10h. Najkrótsze trasy mają ok 1,5h. Pływamy także Prosną ale zależy od stanu poziomu wody w rzece.

TRASY I CZASY NA RZECE WARTA I PROSNA

Trasy kajakowe:

Te trasy oferują różnorodne możliwości spływu kajakowego, z różnymi poziomami trudności i długością trwania. Wybór zależy od preferencji i umiejętności kajakarzy, a także od czasu, który można przeznaczyć na przygodę na wodzie.

Zapewniamy transport kajaków

Dodatkowo, zapewniamy transport kajaków nad rzekę oraz z miejsca zakończenia. A także oferujemy transport uczestników na start i metę wygodnymi busami. Mamy spore doświadczenie w tym, co robimy.

Wiemy, jakie zagrożenia niesie za sobą pływanie kajakami. A także jak postępować, aby kajak nie wywrócił się przypadkiem. Przed rozpoczęciem spływu udzielamy potrzebnych instrukcji wszystkim uczestnikom spływu. Kajaki dowozimy do miejsca przeznaczenia.

Po zakończeniu spływu kajakowego oferujemy zorganizowanie wspólnego ogniska, gdzie uczestnicy mogą wspominać swoje przygody. Dla dłuższych wypraw na Wartę i Prosną zapewniamy racje żywnościowe z możliwością szybkiego przygotowania ciepłego posiłku dzięki podgrzewaniu chemicznemu. Na koniec dnia proponujemy również opcję rozbicia namiotów z naszej oferty, umożliwiając spędzenie czasu w bliskości natury.

Wspólne ognisko
kajaki, spływ kajakowy

Dodatkowo dysponujemy kilkoma ciekawymi miejscami noclegowymi zarówno, przy samej rzece gdzie można rozbić namioty lub poczuć trochę adrenaliny związanej z survivalem. I miejsca z domkami trochę dalej od rzeki gdzie możemy Was podwieźć.

Kajaki to też nasza pasja pływamy zarówno zimą, jak i organizujemy najróżniejsze akcje.

Zimowy wypad kajakami
Podczas jednego ze spływu rzeką Wartą trafiliśmy na pasek POLSATU 🙂 Zrobiliśmy małe wyzwanie przepłynęliśmy prawie całą Warte ok 800 km w 14 dni
Spływy kajakowe do 100 osób.

Kajaki, przeznaczone na spływ kajakowy, których używamy są przeznaczone zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. A wykonane zostały z polietylenu, co zapewnia im jednocześnie dużą wytrzymałość i małą wagę. Dzięki temu stał się on idealny zarówno na jednodniowy relaks jak również na długie kilkudniowe wyprawy. To model, który jest szczególnie ceniony przez uczestników spływów kajakowych. Łatwo można go przenosić z miejsca na miejsce, szczególnie tam, gdzie konieczna jest przeprawa pieszo.
 
Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę na wodzie? To z całą pewnością może się to okazać dla Ciebie dobrym wyborem. Gdyż wiosłowanie w kajaku ma działanie terapeutyczne. Nawet jeśli jest się tylko pasażerem. I dopiero nabiera się umiejętności obchodzenia się z kajakami. Tam znaczenie może mieć każdy ruch. A zbyt gwałtowne zachowania, mogą skończyć się źle. Albo kolizją z innymi uczestnikami, albo wywrotką, która jest równie niebezpieczna, co kolizja.
 
Przydatne umiejętności, które mogą okazać się pomocne przez całe życie. To między innymi, posługiwanie się kajakiem, tak aby nie wyrządzić sobie krzywdy, a także nie uszkodzić sprzętu. Dodatkowo to nauka samodzielności i radzenia sobie w trudnych warunkach. Czasem nie tylko pogodowych, ale także szybkim prądem rzecznym, czy na przykład koniecznością przeprawiania się na inny odcinek pieszo, a w dodatku z obciążeniem.
 
Pomysł na wieczór panieński
Kiedy dziewczyna żegna się ze stanem wolnym. Zazwyczaj ma ona perspektywę, tego że zostanie nie tylko żoną, ale także być może w przyszłości matką. O ile nie spodziewa się już dziecka, to organizacja wycieczki na spływ kajakowy wraz z koleżankami, może być doskonałym pomysłem. Gdyż takie wspólne harce, mogą pozostać w pamięci na wiele lat. Zwłaszcza jeśli na przykład koleżanki, nie będą miały możliwości tak samo często spotykać się, jak za czasów jej wolnego stanu. Bywa, że kobieta po ślubie zmienia miejsce zamieszkania, czasem nawet na inny region świata. A wieczorem po spływie możecie wynająć salę na imprezę z wygodnymi lożami oraz bilardem zrobioną w stylu mini klubu. Wynajmij Party House

Wyprawy packraft

Poczuj smak najprawdziwszej przygody uczestnicząc w ekscytującej mikro-wyprawie w nieznane wspólnie z Campformoza. Wyprawy  podczas której urokliwa rzeka będzie Twą drogą, a las i  łąka wokół niej Twoim domem. Nie proponujemy jednak kolejnego typowego spływ kajakowego lecz najprawdziwszą przygodę uszytą na miarę Twoich oczekiwań. Przygodę którą przeżyjesz w niewielkiej, kameralnej grupie używając jako głównego środka transportu niewielkiego, niezwykle lekkiego, a zarazem bardzo bezpiecznego jednokomorowego,  jednoosobowego mini pontonu zwanego packraftem. Zdajemy sobie sprawę, że oczekiwania  naszych klientów co do intensywności i trudów takiej wyprawy są zróżnicowane  dlatego też wychodząc  naprzeciw w naszej ofercie znajdują się dwie opcje  wypraw.

Packraft + bushcraft

W przypadku gdy interesuje cię chillout na wodzie połączony z poznawaniem podstawowych tajników  bezpiecznego biwakowania na dziko to wybierz opcje „Packraft + bushcraft”.  W tym wypadku zaproponujemy odpowiednią rzekę która będzie ciekawa krajobrazowo lecz jednocześnie  stosunkowo łatwa przez co nie będzie wymagała nadmiernego wysiłku oraz umiejętności technicznych. Część biwakowa będzie natomiast  nastawiona w głównej mierze na przekazanie podstawowych informacji niezbędnych do wyboru odpowiedniego miejsca na biwak z uwzględnieniem wybranej przez Ciebie opcji noclegowej ( namiot, hamak, płachta biwakowa – tarp ).

Packraft + survival

Jednak jeśli oczekujesz trudniejszego wyzwania lub chcesz się przygotować na „trudne czasy” wtedy  proponujemy abyś wybrał opcje „Packraft + survival”. W tym przypadku zaproponujemy nieco trudniejszą rzekę na której pokarzemy jak bezpiecznie pokonywać packraftem przeszkody w postaci bystrzy lub zwalonych drzew zalegających koryto rzeki. Natomiast w trakcie biwakowania przekażemy najbardziej istotne informacje z zakresu survivalu pozwalające na bezpieczne bytowanie w przygodnym terenie. Takie jak choćby rozpalanie ognia przy pomocy krzesiwa, pozyskiwanie  i uzdatnianie wody pitnej. Jako opcje wyżywienia możemy zaproponować słynne polskie, wojskowe  racje żywnościowe.

Cel wypraw packraftowych

 Jednak niezależnie od wybranej  opcji naszym celem nadrzędnym  jest to aby każdy uczestnik  takiej wyprawy zarówno na etapie jej planowania jak i przebiegu poczuł się jak jej współorganizator. Jak jeden z członków ekipy Camp Formoza. Dlatego też ze swej strony zapewniamy dowóz i odbiór uczestników wyprawy, wypożyczenie niezbędnego sprzętu pływającego i biwakowego oraz oddelegowanie do udziału w wyprawie doświadczonego instruktora, który już nie jedno wiosło złamał i nie jednego tarpa rozbił.

Tytuł Wyprawy: „Ukojenie na Fali – Klimatyczny Spływ Packraftem z Noclegiem nad Rzeką”

Wstęp: Zapraszamy na niezapomnianą przygodę packraftem, gdzie każdy zakręt malowniczej rzeki odkrywa nowe, spokojne krajobrazy. To wyjątkowa okazja, aby oderwać się od codzienności i zanurzyć w świecie natury, gdzie główną rolę grają szelest liści, szum wody i śpiew ptaków.

Opis Dnia: Nasza wyprawa rozpoczyna się wczesnym rankiem. Po krótkim instruktażu i wyposażeniu w sprzęt, wyruszamy na spokojną, klimatyczną rzekę. W trakcie spływu doświadczysz zarówno relaksujących, jak i lekko ekscytujących momentów, gdy będziemy pokonywać niewielkie progi rzeczne. Otoczeni przez bujną roślinność i dziką przyrodę, będziemy płynąć, obserwując zmieniające się krajobrazy.

Przerwy i Atrakcje: Podczas spływu zatrzymamy się na piknik w malowniczym miejscu nad rzeką. To czas na relaks, odpoczynek oraz delektowanie się lokalnymi przysmakami przygotowanymi specjalnie dla naszej grupy.

Nocleg: Po dniu pełnym wrażeń, rozstawimy nasz obóz w wyselekcjonowanym, ustronnym miejscu nad rzeką. W otoczeniu natury, przy ognisku, będzie czas na wspólne rozmowy, podziwianie gwiazd i odprężenie. Nocleg w namiotach pozwoli na pełne doświadczenie bliskości z przyrodą.

Zakończenie Wyprawy: Następnego dnia, po śniadaniu, wrócimy packraftami do punktu startowego. To będzie czas na refleksję i cieszenie się ostatnimi chwilami spokoju, zanim powrócimy do codzienności.

Co Zabrać: Zalecamy zabranie wygodnego ubrania do wiosłowania, dodatkowych ubrań na zmianę, kremu z filtrem UV, kapelusza i okularów przeciwsłonecznych. Nie zapomnij o aparacie, aby uchwycić piękno tej przygody!

W Cenie: W cenie wyprawy zawarte są: wypożyczenie packraftu i wyposażenia, przewodnik, posiłki, nocleg w namiocie oraz niezapomniane wspomnienia.

Packraft relaks na rzece – wieczorem biwakowanie na łonie natury!