Surwiwal dla szkół, zielona szkoły, gry dla szkół.

Surwiwal dla szkół, zielona szkoły, gry dla szkół.

surwiwal dla szkół
surwiwal dla szkół
Survival

Gry terenowe i zielone szkoły survivalowe dla szkół

Imprezy survivalowe są organizowane także dla szkół jak że dzieci lubią sprawdzić swoje umiejętności przetrwania. A to fajna zabawa połączona z nauką. Można się na takich imprezach dowiedzieć jak stworzyć na przykład filtr do wody. Także to było możliwe wykorzystanie dostępnej wody do picia. Nawet przy wykorzystaniu wody z rzeki, albo takiej z kałuży. Bo każdą wodę można oczyścić, aby zrobić z niej wodę do picia. Obozy survivalowe pozwalają się wiele nauczyć. Między innymi jak rozpalić ogień bez zapałek, tam można się też dowiedzieć jak pozyskiwać wodę ze środowiska naturalnego. A jest to możliwe na przykład o świcie, kiedy pojawia się rosa. 

Jakie zadania survivalowe?

Surwiwal dla szkół. W czasie szkoleń z zakresu survivalu, można nauczyć się wiele. Między innymi takich umiejętności, jak:

– budowa i zabezpieczenie obozu,

– rozpalanie ognia, przygotowanie paleniska,

– zdobywanie wody i pożywienia w lesie,

– poruszanie się w terenie za pomocą mapy, busoli i kompasu

Budowa i zabezpieczenie obozu

To taka, podstawowa umiejętność, która pozwalała ludziom pierwotnym przetrwać w swojej, małej społeczności. Na przykład wioski, albo osady. Konieczne było pilnowanie jej granic, aby strzec zgromadzonych zapasów.

Szkolenia prowadzą instruktorzy – którzy przygotowują kandydatów do wojsk specjalnych.
Wszystkie scenariusze szkoleń surwiwalowych dla dzieci i młodzieży oparte są na naszych szkoleniach dla dorosłych.

Orientacja w terenie, także leśnym

Orientacja w terenie, także leśnym

Orientacja w terenie, to bardzo przydatna umiejętność. Można bowiem przez przypadek, zgubić się. A drogę powrotną odnaleźć trudno. To może pomóc tylko zdrowy rozsądek i odczytywanie własnego położenia. Nie koniecznie z urządzeń elektronicznych. Gdyż one mogą nie działać, na niektórych terenach. A wtedy można być zdanym jedynie, na własną wiedzę.

Zielona szkoła, co to znaczy?

Zielona szkoła, co to znaczy?

Co to są zielone szkoły już chyba prawie każdy, to taka wycieczka szkolna połączona z nauką. Wyjeżdża się na wycieczkę, na której mogą odbywać się zajęcia. Są one prowadzone w nieco inny sposób, zazwyczaj bardzo ciekawy. Gdyż jest to nauka poparta jakąś praktyką. Na przykład w czasie spływu kajakiem, można uczyć się zarówno geografii, jak chcesz biologii. Zielone szkoły to połączenie dobrej zabawy z edukacją szkolną. Dodatkowo wyjazd klasowy może mieć charakter integracyjny. Dzięki temu dzieci uczą się samodzielności. Bo nie ma z nimi rodziców, ale dzięki temu uczą się także współdziałania w grupie. Czy zawiązują długoletnie przyjaźnie.

Biwaki

Biwaki, to takie formy wycieczkowe, na których wyjazd trwa kilka dni i nocy. Można wtedy poznać bardziej inne środowisko zazwyczaj leśne, albo spędzić więcej czasu w kontakcie z naturą. Gdyż obozy biwakowe są tworzone w takim właśnie środowisku. Na biwaku wszystko jest nieco inne, bardziej proste i mniej tam luksusów niż w domowych warunkach. A mimo to jest fajnie i zapewnione są wszelkie, naprawdę potrzebne rzeczy. Takie jak warunki noclegowe, czy odpowiednie pożywienie.

Ognisko i kiełbaski

Ognisko i kiełbaski

Na biwakach, to coś co stało się normą. I w większości przypadków, takie wieczorki przy ognisku są organizowane regularnie. Bo obozowicze bardzo je lubią, wieczorem jest zupełnie inny klimat. Ale mimo chłodu ognisko daje ciepło. Przy nim można także śpiewać, bawić się, a także opowiadać ciekawe historie. No i piec kiełbaski, nadziane na kij. Należy go jednak wcześniej sobie przygotować, tak aby nieco zaostrzyć jego krawędź. Dzięki takim zabiegom, kiełbaskę będzie łatwiej nadziać, a w trakcie pieczenia, nie zsunie się ona. W popiele ogniska można także upiec ziemniaki, a lekko posolone są naprawdę smaczne.

Inne atrakcje biwakowe

Inne atrakcje biwakowe

W czasie biwaków, organizowane są także wycieczki. Na przykład do lasu, albo wyprawy kajakowe. Jedne i drugie cieszą się dużym powodzeniem. I wiele uczą, także w kwestiach radzenia sobie z różnymi niedogodnościami. W lesie można uczyć się nawigacji bez kompasu. Zaś wyprawy kajakowe, uczą pewnego rodzaju wytrwałości w czasie walki z żywiołem, jakim jest woda.

Zielone szkoły, to szkoły życia

Zielone szkoły, to szkoły życia

Biwaki, także można zaliczyć do formy zielonych szkół. Chociaż są one nieco mniej ekstremalne, to uczą dużo więcej, niż tradycyjne szkoły. Na takich wyprawach, dzieci uczą się czegoś więcej, niż w szkole. Uczą się praktycznego życia, a także umiejętności radzenia sobie w nim.